Komunikaty 

Zmiany organizacji zakładu 

Od 1 września Zakład Transportu wszedł w skład Instytutu L-2, nowa nazwa to Katedra Systemów Transportowych L-23. Wkrótce dostępna będzie nowa strona internetowa Katedry.

Aktualności 

Festiwal Nauki 2017 - Wycieczka do nastawni kolejowej Kraków Główny w dniu 25.05.2017

W dniu 25.05.2017 w ramach Festiwalu Nauki 2017 organizowana jest wycieczka do nastawni kolejowej Kraków Główny. Zapisy uczestników oraz wyjazd do nastawni będą o godz. 11.00 przed namiotem Politechniki Krakowskiej na Rynku Głównym u dr inż. Waldemara Parkitnego, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Wycieczka jest bezpłatna.

Zapraszamy!

Seminarium dydaktyczne Zakładu Transportu w Osieczanach w dniach 1 – 2 lutego 2017r.

W dniach 1 – 2 lutego 2017r. w Ośrodku Wypoczynkowym „Pod Dębami” w Osieczanach odbyło się wyjazdowe seminarium dydaktyczne Zakładu Transportu. Seminarium poświęcone było zagadnieniom związanym z treściami merytorycznymi przedmiotów na kierunku Transport... czytaj dalej...


 

Wycieczka do CZRK 19.05.2016

W dniu 19.05.2016 w ramach Festiwalu Nauki 2016 organizowana jest wycieczka do Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym. Zapisy uczestników o godz. 11.00 przed namiotem Politechniki Krakowskiej na Rynku Głównym u dr inż. Waldemara Parkitnego. Wycieczka jest bezpłatna.

Zapraszamy!

Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym w Krakowie jest jednym z kilku ekspozytur funkcjonujących w Polsce, odpowiedzialnych łącznie za prawidłowy ruch w ciągu doby około 5500 pociągów pasażerskich i towarowych, nie licząc pociągów służbowych, specjalnych, manewrów lokomotyw i przejazdów technicznych, oraz bezpieczeństwo.

Pracownicy Centrum zajmują się również działaniami w sytuacjach kryzysowych i  nadzwyczajnych, jak również  zarządzają i nadzorują pracę służb zabezpieczenia technicznego. Do ich zadań należy również m. in.: kontakt z kilkudziesięcioma przewoźnikami kolejowymi, działającymi w kraju, udostępnianie linii kolejowych,  zapewnienie wymaganego poziomu bezpieczeństwa,  informowanie o ruchu pociągów oraz współpraca przy układaniu i korektach rozkładów jazdy.

W czasie wycieczki uczestnicy zapoznają się m. in.: z funkcjonowaniem Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym, wyposażeniem technicznym, organizacją pracy oraz realizacją działań modernizacyjnych na liniach kolejowych itd.

Staże i praktyki w firmie WIMED

Informujemy o możliwości odbycia stażu lub praktyki w firmie WIMED Oznakowanie Dróg Spółka z o.o. w dziale produkcji lub logistyki. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


   
   
  
  
  

Ukazała się monografia "Ocena wybranych charakterystyk bezpieczeństwa transportu drogowego za pomocą symulatora jazdy"

Wydawnictwem Politechniki Krakowskiej ukazała się monografia dr inż. hab. Lidii Żakowskiej prof. PK pod tytułem "Ocena wybranych charakterystyk bezpieczeństwa transportu drogowego za pomocą symulatora jazdy"

Więcej informacji na stronie wydawnictwa pod adresem: http://www.wydawnictwo.pk.edu.pl/books/view/410